חשבון בנק משותף עם הורה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מושה

  נשלח ע"ימושה 13:04, 3 בפברואר 2015

  שלום רב! אבי ניפטר. להורי היה חשבון משותף. בנוסף לאחר פטירת אבי, אימי פתחה חשבון בנק על שמה בלבד כשקיצבאות השארים קיצבאות סיעוד והכנסות נוספות עברו לחשבונה הפרטי בלבד. הורי עשו צוואה הדדית בשנת 2003 בה הם מורישים את כל העיזבון אחד לשני וקבעו חלוקת כל העיזבון לאחר פטירת שניהם. לאחר קבלת הצו לקיום צוואה, אימי מעוניינת להעביר את יתרת הכספים בחשבונה המשותף עם אבי ז"ל לחשבונה הפרטי ורוצה להכניס אותי כשותף בחשבונה הפרטי כחלק מרצונה ליצור איזון בצוואה. האם לאחר פטירתה תהיה לי זכות על מחצית מהסכום בבנק (כשותף) והיתרה תתחלק על פי הצוואה? מודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:31, 4 בפברואר 2015

  אמך יכולה לעשות בכספים שקבלה מאביך כרצונה. אם תהיה שותף בחשבון ייתכן שהבנק יכיר בכך שמחצית הכסף היא שלך וייתכן שידרוש ממך החלטת בית משפט באשר לחלוקת הכסף בחשבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.