אפוטרופוס למעשה שהוא גם נהנה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 17:42, 7 בפברואר 2015

  אחותי משמשת כאפוטרופוס למעשה.לאבי והיא יורשת מכורח צוואה שכבר נעשתה. אחותי לקחה את אבי ועשתה שינוי צוואה תוך כדי זה שהיא אומנם מחלקת שווה בשווה בן 4 אחים. ואני נפגע מהצוואה החדשה כמו כן אחותי מגדילה את נתח זכיתה בצוואה החדשה. רציתי לדעת איך הפסיקה כיום מתיחסת ל "אפוטרופוס למעשה" שלוקח חלק נכבד בצוואה? ב. האם בזה שאחותי הייתה אפוטרופוסית למעשה יש בזה כדי להפוך את הנטל לכשירות? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:10, 8 בפברואר 2015

  סך כל הנתונים במצב כזה עשוי להצביע על השפעה בלתי הוגנת או על ליקוי בכשירות לעשיית צוואה. אבל תשובה לגופו של ענין מחייבת ברור פרטני של עובדות לגבי מצבו המדוייק של אביך בעת עשיית הצוואה - הן הנפשי והן הגופני ואת מידת תלותו באחותך. וגם אז כמובן שחוות הדעת שתקבלי אינה בהכרח מה שייפסק בבית משפט. בכל מקרה ראוי שתפני לייעוץ, אם הענין מאוד מטריד אותך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.