מינוי נאמן - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 03:18, 8 בפברואר 2015

  אם אני מגדיר בצוואתי כי ברצוני שנאמן יאשר מכירה של הבית על ידי הילדים, האם ניתן לכתוב זאת באופן כללי מבלי לרשום מיהו הנאמן? האם במקרה כזה, בית המשפט הוא זה שיקבע את זהות הנאמן שיהיה אחראי על הנושא? האם זה אומר בהכרח שהנאמן צריך לקבל תשלום, ובית המשפט גם יקבע את שכר הנאמן? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:16, 8 בפברואר 2015

  את זהות הנאמן יש לקבוע בצוואה. אם לא ייקבע נאמן מסויים בצוואה, ייתכן שהענין יועבר לבית משפט לקביעת זהותו. נאמן שקבעת בצוואה עשוי להיות מי שלא יבקש שכר על פעולתו. בעל תפקיד שימנה בית משפט יקבל שכר על פעולתו. השכר ייקבע על ידי בית המשפט הממנה. נראה לי לנכון שעדיף נאמן מוכר שאפשר לסמוך על שיקול דעתו ואולי גם לשוחח אתו בענין ולהעביר לו את עמדתך בנושא: כלומר - מהן שאיפותיך לגבי אופן ביצוע הנאמנות. את זה אפשר לעשות רק עם אדם מוכר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.