בן ממשיך - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • זוהרה

  נשלח ע"יזוהרה 11:03, 8 בפברואר 2015

  שלום רב! ברצוני לשאול מס' שאלות לגבי הסוגיה של "בן ממשיך", במידה וההורים חתמו על התחייבות בלתי חוזרת לבנם שהם מורישים לו את זכויותיו במשק לאחר מותם ורק האבא נפטר והאימא עדיין בחיים. הבן התחיל כבר בהעברת זכויותיו בעוד האמא בחיים האם זה בסדר...? האם ניתן לבטל את התחייבות זו בגין התרמית של הבן...? האם ההתחייבות הנ"ל צריכה להיות מעוגנת בצוואה כאשר מדובר על הורשה לאחר מות שני ההורים או שמא יש להסתפק בצו ירושה? לתשובתך בהקדם אודה. בברכה, זוהרה בר-גיל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:20, 8 בפברואר 2015

  יש ראשית לבדוק האם הזכויות ניתנות להורשה. זכויות מועברות לבן ממשיך רק לאחר פטירה ובעקבות פטירה. כל עוד לא היתה פטירה, ניתן לשנות את זהות הבן הממשיך". בכל מקרה הענין אינו מתאים לברור בפורום. מומלץ לפנות לעו"ד בעל נסיון בהעברת זכויות באגודות שיתופיות מסוג של מושבים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.