אפוטרופוס למעשה שהוא גם נהנה. ומסתיר פרטים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 13:02, 8 בפברואר 2015

  תודה רבה על תשובתך הכנה. היום התגלה לי שאחותי דאגה לתעודת רופא. ומסתבר שאותו רופא שרשם שאבי כשיר יש לו היכרות מוקדמת עם אחותי. ואחותי כשפנתה לעו"ד לכתיבת צוואה היא מסרה לו שהיא מעוניינת שרופא פלוני אלמוני יערוך תבדיקה. תוך שהיא מסתירה את הקשר בינה לבין הרופא. האם זאת עילה לערער על הצוואה בתוספת למה שכתבתי לפני כן?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:04, 9 בפברואר 2015

  עצם ההכרות בין אחותך לרופא אינה מספיקה כדי לפסול את חוות דעת הרופא. ייתכן שכל הנסיבות שתארת יחד תובלנה למסקנה של פעולה שלא כדין. אם נפטר כבר עושה הצוואה צריך לשקול הגשת התנגדות (ולא מסגרת פורום זה). אם טרם נפטר - צריך לבדוק אם המצווה מוכן לשנות צוואתו (אם הוא עדין כשיר לכך.

  תגובה
 • 18:11, 9 בפברואר 2015

  אבי כבר נפטר!
  ההיכרות היא לא רגילה.
  ההיכרות היא דרך אישתו של אחי (שגם הוא יורש ומגדיל את ניתחו) שעובדת בתור אחות סיעודית בבית אבות שהפרופסור מנהל אותו. ומכורח זה הוא ערך בדיקה לאבי ואישר שהיא כשירה.
  אני חושב שנתון זה שהיא הסתירה מהעו"ד שערך את הצוואה הוא קריטי.
  עד כדי לקיחת חלק בצוואה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:11, 10 בפברואר 2015

  כפי שכבר כתבתי - התנגדות לצוואה שעל פניה נראית כעשויה כדין היא הליך משפטי שמטיל נטל משפטי כבד על מי שנוקט אותו. התנגדות שכל כולה נסמכת על כך שהרופא שאשר את צלילות הדעת הוא מכר של אשתו של יורש נראית לי התנגדות קלושה. אולי כדאי שתיגשי ליעוץ פרטני עם כל מה שבידייך כדי לקבל חוות דעת לאחר בחינה של כל העובדות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.