עריכת צוואה בכתב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אנקה

  נשלח ע"יאנקה 11:55, 11 בפברואר 2015

  בעלי ואני רוצים לערוך צוואה הדדית בכתב.האם אפשר לקחת נוסח צוואה רגיל מהאינטרנט ולכתוב אותה בכתב יד בהתאם לצרכינו?האם חייבים לגשת עם הצוואה בכתב לבית משפט? תודה אנקה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:26, 11 בפברואר 2015

  הכל אפשר, אבל אם לדעתך צוואה היא מסמך זניח שחשיבותו פחותה כמו חוזה השכרה חד פעמית, תתייחסי אליו כך. אין חובה לגשת לבית המשפט.

  תגובה
 • 19:50, 11 בפברואר 2015

  אני מודה לך על התשובה,אבל אני לא מבינה למה לענות בצורה כל כך בוטה.אני מתפלאת שהגעת למסקנה כזאת.בכל מקרה,אני לא חושבת שצוואה זה משהו זניח.אצלנו אין שום בעייה של ירושה .כולם יקבלו בחלקים שווים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.