עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שש

  נשלח ע"ישש 17:07, 11 בפברואר 2015

  שלום, אימי היא אחת היורשים של אחיה, עיזבונו הוא כסף בבנק, אח אחר הוא מנהל העיזבון, הוא הוציא צו ירושה לפני מספר חודשים, ומאז ששואלים אותו מה קורה עם חלוקת העיזבון, הוא עונה שהוא עוד לא נגע בזה, ( לא ידוע אם זה נכון ). שאלתי היא מה ניתן לעשות, האם אפשר לקחת ממנו העתק של צו הירושה ולקחת את חלקה של אימי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:34, 11 בפברואר 2015

  אפשר לבדוק באתר של הרשם לענייני ירושה אם אכן ניתן צו ירושה. אם כן - אפשר לקבל עותק רשמי מצו זה תמורת 5 ש"ח בלבד. לכשיהיה בידיכם עותק הצו, גשו לבנק ובררו מה קורה. בנקים אינם נוהגים לחלק כספי ירושה ליורשים, אלא בתאום עם כל היורשים. אם אין תאום, יש בית משפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.