מנהלת עזבון של נכס עם חוסה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 01:26, 13 בפברואר 2015

  שלום, לאחרונה גיליתי שהנני נקראת "מנהלת עזבון" (עד כה חשבי שזה סתם מורשת חתימה). מדובר על בית שהתקבל בירושה (ללא צוואה) בין 8 אחים, כשאחד מהם חוסה. כאשר אחד האחים נקלע לקשיים כלכליים, אפשרנו לו לגור שם ללא עלות (אני חתומה על מסמך המאשר זאת). כמו כן, אחד האחים השכיר את הדירה לזמן קצר, בהסכמה בעפ"ה של האחים (גם זה מאושר בכתב על ידי). יש להדגיש כי הכל נעשה בהסכמת האחים, שלא נהנו מקבלת שכ"ד. האם הרשויות יכולות לטעון כי פעלתי לא כשורה ע"י כך שלא הועברו תשלומים בגין הדירה לחוסה? האם זו אחריותיי? אחריות האפוטרופוס של החוסה (שקיבל הודעות חוזרות והתעלם)? המון תודה, מירי :)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:50, 15 בפברואר 2015

  כמנהלת עזבון חובה עלייך לנהל. אם יש יורש חוסה את צריכה לדאוג שיקבל את המגיע לו, גם אם האפוטרופוס שלו מזניח את טובתו. נראה שאין לאף אחד ענין של ממש באותו בית. אם כך, יש למכרו ולחלק את התמורה בין היורשים. אם יש בהם שאינם מעונינים בכך, הם יכולים לוותר על חלקם בתמורה לטובת החוסה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.