דין מתנות וצוואות שנמצאו לאחר פטירת האב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דויד

  נשלח ע"ידויד 12:35, 17 בפברואר 2015

  . אנו 4 אחים אשר רק אני הייתי בקשר עם אבי המנוח בזמן שיתר אחי רק מיררו לו את החיים,בקושי דיברו וראו אותו ,וכו". 2 במהלך השנים היות והיתי בקשר צמוד,אוהב ודואג עם אבי, קיבלתי גם מתנות כספיות מידי פעם ואף סכום כסף חד פעמי גדול כמתנה, כ 9 חודשים לפני הארוע המוחי הקשה אשר אבי קיבל. אבי היה כשיר למעט מחלות זיקנה ולא הוגש מעולם בקשת אפוטרטפוס אליו,לפני שקיבל את הארוע המוחי. 3.כעבור כשנה אבי נפטר. שנה בה פעלתי להעברתו למוסד מתאים,תשלומים,פינוי דירתו ותכולתה ועוד ועוד, לבדי. 4 לאחר הפטירה מצאתי במסמכיו 2 צוואות אשר תאריכן מלפני כ 3 שנים בערך , בכתב ידו, מקוריות,מפורטות אשר מצוות את כל רכושו, אלי בלבד. לאבי היתה צוואה מלפני כ 10 שנים אשר עשה אצל עו"ד עם עדים. שאלותיי הם: 1. האם יש צוואות אלו ניתנות למימוש ואיך? והאם נכון וכדאי לממשם? 2. האם יתר האחים יכולים לדרוש את המתנות גם הכספיות אשר אבי נתן לי בחייו, לפני קרות הארוע המוחי? תודה. דויד

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:10, 17 בפברואר 2015

  צוואה בכתב יד ניתנת לקיום כמו כל צוואה אחרת שנעשתה כדין.

  יכול יורש לטעון להשבת כספים לעזבון, אולם יצטרך להתמודד עם השאלה של חופש הרצון של האב בעת שנתן את המתנות הללו.

  תגובה
 • 16:13, 21 בפברואר 2015

  אם אביך עשה צוואה עם עדים אצל עורך דין לפני 10 שנים יטענו האחים שהבין וידע שיש כזו וצוואה עושים אצל עורך דין כי כבר עשה . היה בכושר מנטלי כאשר כתב צוואה בכתב יד! לפני 3 שניים לך. למה לא ביקש לעשות צוואה חדשה אפילו אצל עורך דין אחר? למה הוא לא התייעץ איתך? אם רצה להוריש לך את הכל?

  תגובה
 • 09:20, 24 בפברואר 2015

  את כל השאלות שאתה שואל צריך להפנות למנוח. אני מתאר שהיה לו את השיקולים והסיבות שלו. זכותו של כל אדם לעשות צוואה חדשה בכל זמן ובדרך שיחפוץ לעשותה. הוא לא צריך להתיעץ וגם לא לספר זאת לאף אחד בחייו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.