פגיעה בהדדיות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 03:59, 20 בפברואר 2015

  בתשובתך לשאלה כתבת, שאפשר בצוואה לכלול הוראות לגבי תוצאה של פגיעה בהדדיות. אודה לך אם תוכל להבהיר נקודה זו. 1. למה הכוונה פגיעה בהדדיות? הרי בכתיבת צוואה חדשה של אחד הצדדים, הצוואה ההדדית הקודמת בין כך מתבטלת. הלא כך? 2. איזה סוג הוראות ניתן לכלול בצוואה לגבי פגיעה בהדדיות? אתה יכול לתת דוגמאות לסוג הוראה כזו? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:07, 22 בפברואר 2015

  הפורום אינו מסגרת מתאימה ליעוץ נקודתי במצב מיוחד, כלומר פתרונות למצבים מיוחדים אפשר להגות ולנסות לבצע רק כשכל נסיבותיו של מצב מיוחד ידועות. המסגרת המתאימה לכך היא יעוץ אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.