חובות לאחר פטירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינונת

  נשלח ע"ירינונת 20:39, 22 בפברואר 2015

  בשנת 2005 ניתן פס"ד על ידי שופט לעניני משפחה בעניין חוב של אימי לבית אבות. עד ליום פטירתה בשנת 2012 אימי סירבה לשלם את החוב. רק השנה 2015 שכרה עירית ירושלים את שרותיו של עו"ד על מנת לגבות את הכספים המגיעים לה. שאלותי: 1. האם חלה התיישנות על חוב מלפני 15 שנה ? והיכן זה כתוב בפסקי דין(תקדימים) 2. האם לאחר מותו של אדם שלא הותיר רכוש/ממון לילדיו , האם הילדים מחוייבים לשלם את חוב הנפטר? אודה לך על תשובה בהקדם, חרב תלויה על צווארו. רינה פרידמן

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:51, 23 בפברואר 2015

  1) בעקרון אין התיישנות. פסק דין כספי ניתן לביצוע ולגביה עד 25 שנה מיום מתן פסק הדין. יש נסיבות בהן אפשר לטעון נגד ביצוע פסק הדין מטעמים משפטיים אחרים.

  2)מי שיורש, יורש גם חוב. אבל אם נקט צעדים מתאימים מראש אינו חייב ביותר מאשר שווי מה שירש בפועל. כלומר אם ירש 1 ₪, זה הקף הסיכון שלו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.