הוכחת מניע של נהנה לשינוי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 01:22, 26 בפברואר 2015

  אבי ערך 3 צוואות הדדיות בראשונה אחי היה מעורב בצוואה והיא חילקה שווה בשווה. אחכ אבי ערך עם אימי עוד צוואה שבה אחד האחים יורש יותר משאר האחים תוך כדי זה שאבי ואימי כותבים מפורש למה הם מעניקים לאחד יותר. לאחר פטירת אימי 11שנה אחרי אחי לוקח את אבי ו"עוזר לו בעריכת צוואה שלישית" שמבטלת את הצוואה ההדדית. ושוב מחלקת שווה בשווה! שינה את צוואתו ויש לי הוכחות לזה שאחי עומד מאחורי הדבר. א. יש הקלטה שאחי מוקלט בה שהוא מודה שהוא גילה שאבי ואימי ערכו עוד צוואה הדדית שבה אחד האחים מקבל יותר. וכאשר המקליט שאל אותו "וכשגילית את הצוואה ההדדית שאביך ואימך עשו ואחיך מקבל יותר איך הרגשת? הוא ענה שהוא לא אהב את זה ! עכשיו רציתי לדעת האם זה עוד דבר שיכול לעזור? האם כל ההוכחות שלגבי הצוואות הקודמות בית המשפט בוחן גם בהם את דרך קבלת ההחלטות? או שבית המשפט מתיחס רק לצוואה האחרונה ללא שום בדיקה של שאר הצוואות? (בצוואה הראשונה יש טביעות ידים חזקות של אחי כמו נוכחות בדירה ברגע של הצוואה תשלום בשיק לעו"ד וסעיפים ממש חד צדדים לאותו אח שבו הוא יהפך להיות מנהל העיזוון ומי שיתנגד לצוואה ינושל ושהוא יהיה פטור מלתת דין וחשבון על מעשיו). אודה לך על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:20, 26 בפברואר 2015

  השתתפות של יורש בהליך עריכת הצוואה עלולה לגרום לביטול כל הוראת צוואה לטובת אותו יורש. כלומר הצוואה תקוים, אך אותו יורש לא יירש דבר ומה שמגיע לו לפי הצוואה יחולק בין האחרים. לגבי הראיות - בית משפט שישמע את התביעה יכריע אילו ראיות לקבל ומה המשקל שיש לתת לכל ראיה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.