כשרוות לצוות בעדויות ממקור ראשון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 01:39, 26 בפברואר 2015

  אם נאמר שלמצווה יש 4 ילדים (2תובעים ו 2 נתבעיים) והם במחלוקת והם מעידים שמצבו של המנוח סביב הצוואה היה מאוד בעייתי. זקוק למטפלת סיעודית 24/7 לא שומע לא רואה ואנלפבתי. כולם מעידים שהוא היה עם עליות ומורדות. ושהוא היה חייב עזרה בניהול משק הבית. רציתי לדעת איך בית המשפט מתייחס לזה שכל הילדים מודים שזה מצבו של אביהם!!! (כאשר מומחה רפואי של בית המשפט קובע בחוות דעת רטרוספקטיבית שהוא כשיר אבל במצב מאוד מאוד בעייתי) מומחה בית המשפט מודה שהוא מתיחס רק לחומר הרפואי ולא לעדויות הילדים וכן לא ידוע לו שהמנוח נזקק למטפל אישי ועזרה בניהול הבית. מכיוון שאלו עדויות חיצוניות. איך בית המשפט יתיחס לעדות הילדים? (במיוחד שגם התובעים והנתבעים מודים בפה מלא שהמנוח היה בעייתי) האם בית המשפט יכול לקבוע אי כשירות במצב כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:24, 26 בפברואר 2015

  בית משפט אינו כבול לחוות דעת המומחה. בית משפט יפסוק בהתאם לחוות דעת מומחה אם אין לו דבר שיסתור או יפריך אותה. חולשה גופנית והצורך בסיוע אישי גופני סביב כל היממה אינם מעידים על אי כושר שכלי. אם יש הסכמה של כל הצדדים שהמנוח לא היה כשיר מבחינה שכלית, אלא היה מבולבל או אבד את צלילות הדעת, יש לבית משפט הסמכות וגם שיקול הדעת אם לקבל דעה זאת ולהכריע לפיה, למרות חוות דעת המומחה הרפואי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.