חלוקת דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 11:39, 26 בפברואר 2015

  אמי גרה בדירה במשך 40 בדירה שנה כאשר ה דירה רשומה חצי על שמה וחצי על שם הוריה. לאחר מות ההורים דורשים שאר האחים את חלקם בדירה. יש לציין שבמהלך השנים לא בוצע שום תשלום מצדד ההורים או האחים על שיפוצים או על תביעות שנעשו על הנכס (תביעת גרושין). מה מעמדה של אמי בנכס והאם יש הצדקה לדרישה זו. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:57, 26 בפברואר 2015

  ירושה בישראל היא מכח קשר דם בלבד. אם לאמך יש טענות על השקעה בדירה היא יכולה לתבוע את אחיה להשתתפות בהשקעה, אבל אין בכך כדי לשלול מהם את הזכות לרשת את ההורים שנפטרו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.