ירושה. אימוץ - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 18:11, 28 בפברואר 2015

  שלום רב, מדובר בירושה גדולה, שמתחלקת לכמה אחים ויש לי שאלה שאני אשמח לדעת את התשובה. הירושה עצמה היא של הסבתא שלי שנפטרה לפני כ-20 שנה, אימי נפטרה(לפני כ-30 שנה) ואני צריכה לקבל את החלק שלה כי אני הבת שלה. הסבתא שאני אמורה לקבל ממנה את הירושה גידלה אותי ממתי שנולדתי, היא הביאה אותי לארץ, היא אימצה אותי, כלומר אני לפי החוק הבת שלה, בת חורגת. השאלה שלי היא האם אני אמורה לקבל 2 חלקים בירושה. החלק הראשון הוא החלק שאימי אמורה לקבל בכל מקרה כי היא הבת שלה. והאם אני צריכה לקבל עוד חלק, כי הסבתא אימצה אותי מגיל קטן, יש תעודת אימוץ, האם אני צריכה לקבל גם עוד חלק בתור הבת החורגת שלה? תודה על העזרה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:34, 1 במרץ 2015

  לפי תיקון בחוק הירושה יורש המאומץ כמו כל ילד רגיל.

  תגובה
 • 13:34, 1 במרץ 2015

  השאלה שלי היא האם אני אמורה לקבל 2 חלקים בירושה.
  החלק הראשון הוא החלק שאימי אמורה לקבל בכל מקרה כי היא הבת שלה.
  והאם אני צריכה לקבל עוד חלק, כי הסבתא אימצה אותי מגיל קטן, יש תעודת אימוץ, האם אני צריכה לקבל גם עוד חלק בתור הבת החורגת שלה?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.