נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
שירז

צו קיום צוואה

הוצאנו כבר צו קיום צוואה. האם ומתי ניתן לבקש לבטלו ?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

סעיף 72 לחוק הירושה מאפשר לאדם לבקש ביטול צו קיום שניתן. הבקשה תוגש למי שנתן את צו הקיום הראשון. אין מגבלת זמן רשמית בחוק, אבל יש משמעות לחלוף הזמן וככל שהזמן שחלף רב יותר, כן צריך להביא נימוק טוב לאיחור בהגשת הבקשה. כמו כן - יש שיקול דעת לגוף אליו הוגשה הבקשה לבחון האם בקשת הביטול מבוססת על מידע שלא היה בידי המבקש לפני כן. אם מדובר במידע ישן שמשום מה לא נחשף על ידי המבקש את הביטול, תהיה זאת סיבה טובה לא לבטל את צו הקיום שניתן.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות