צו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שירז

  נשלח ע"ישירז 11:19, 1 במרץ 2015

  הוצאנו כבר צו קיום צוואה. האם ומתי ניתן לבקש לבטלו ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:41, 1 במרץ 2015

  סעיף 72 לחוק הירושה מאפשר לאדם לבקש ביטול צו קיום שניתן. הבקשה תוגש למי שנתן את צו הקיום הראשון. אין מגבלת זמן רשמית בחוק, אבל יש משמעות לחלוף הזמן וככל שהזמן שחלף רב יותר, כן צריך להביא נימוק טוב לאיחור בהגשת הבקשה. כמו כן - יש שיקול דעת לגוף אליו הוגשה הבקשה לבחון האם בקשת הביטול מבוססת על מידע שלא היה בידי המבקש לפני כן. אם מדובר במידע ישן שמשום מה לא נחשף על ידי המבקש את הביטול, תהיה זאת סיבה טובה לא לבטל את צו הקיום שניתן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.