מיסוי בצוואה .ופירוק שותפות שעל ידי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 21:54, 1 במרץ 2015

  שלום ברצוני לברר זוג בנישואים שניים,שרכושם היה מחולק מחיים. והבעל הוריש את חלקו לשני בניו. חצי בבית פרטי על מושה,הבית מושכר. וחצי בדירה נוספת,שבה היו גרים הזוג,ועכשיו ממשיכה האישה להתגוור שם. לגבי הבית בתל אביב הגיעו לסיכום על מכירת חלק של אחד הבנים לאשה כפי איך שאני מבין צריך קודם להעביר את הזכויות מהאב שנפטר לבן ואחר כך למכור את זכויתיו לאשה. והשאלה איך ניתן לבצע את העיסקה בכמה שפחות מיסוי? שאלה שנייה לגבי הדירה . היא לא מעוניינת לקנות את חלק הבן,וגם לא למכור לו. בטענה שהיא מתגוררת בדירה ואי אפשר להוציא אותה. האם טענה זו מוצדקת? מאוד מודה אבי .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:36, 3 במרץ 2015

  שאלות לגבי מיסוי במצב מסוים מחייבת בדיקת כל העובדות הנוגעות בדבר ואינה יכולה להענות במסגרת פורום זה. יש לבוא ליעוץ עם כל העובדות הנוגעות בדבר.

  שאלתך לגבי המכירה: אכן אין חובה לקנות או למכור חלק בדירה. לשם כך קיים הליך של פרוק שיתוף במקרקעין. לגבי המגורים בדירה - הטענה העקרונית אינה נכונה, אבל כתמיד - יש לבדוק את העובדות המסויימות של המקרה לפני מתן תשובה למצב המיוחד שלכם

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.