צוואה-ירושה מסבא - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א. ק

  נשלח ע"יא. ק 12:19, 2 במרץ 2015

  שם תוכן הודעה:סבי האלמן נפטר בשיבה טובה ,יש לו שני בנים-אבי ואחיו.אני בן יחיד הורי מתקיימים ממינימום,אבי נכה של ב.לאומי. כל השנים אבי טען שבעינייני כספים של אביהם . התעסק.אחיו.וזה נכון.אני בן 18+ אין לי עזרה כלכלית וקשה לי מאד.שאלתי היא:האם אני יכול לברר באיזה שהיא דרךהאם סבי הותיר עבורי משהו? [ידוע שיש דירה וכספים]איך עושים זאת? מהם זכויתיי? מה אומר החוק? אני מעוניין לדעת משום שאבי לאיטרח לעשות זאת עבורי. בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:40, 3 במרץ 2015

  ראשית - אם אינך יורש, אינך זכאי למידע. אתה יכול לבקש מאביך שייתן לך יפוי כח נוטריוני לפעול בשמו ועבורו בקשר עם ירושת הסב. ואז תפנה אל הדוד ובקש מידע. או - חכה שהדוד יגיש בקשה לצו ירושה או צו קיום ואז תפנה אל הרשם לענייני ירושה ובקש לקבל העתק מהבקשה כדי לראות האם אתה יורש של המנוח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.