open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 3 במרץ 2015

            ירושה של ילדי בן זוג

            שלום, בן זוגי ואני רכשנו דירה משותפת. דירה יחידה של כל אחד מאיתנו. ילדי הצעירים יותר גרים איתנו.אין לנו ילדים משותפים. שנינו הצהרנו - באופן רישמי ולא רישמי, כי כל אחד מאיתנו מוריש את חלקו (כלומר, חצי דירה), לילדיו. אם חס וחלילה, אחד מאיתנו יילך לעולמו, יכולים הילדים של בן הזוג לדרוש מכירת הדירה על מנת לקבל את "חצי דירה" ?

            3 במרץ 2015
          • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 4 במרץ 2015

            ירושה של ילדי בן זוג

            סעיף 55 לחוק הירושה קובע שבתנאים מסויימים בן זוג יורש את בן זוגו כאילו היו נשואים זה לזה. מכאן שכאשר הראשון ביניכם ילך לעולמו, יירשו את חלקו בדירה ילדיו הביולוגיים וגם בן הזוג שנותר בחיים.

            אין משמעות להצהרות שלכם ואינן בנות אכיפה.

            הדרך הנכונה להסדיר זאת היא הסכם ממון וצוואה. השקעת כסף כעת תחסוך הרבה מאוד צער וכאב וכספים בעתיד.

            4 במרץ 2015
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form