ירושה של ילדי בן זוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א.

  נשלח ע"יא. 12:32, 3 במרץ 2015

  שלום, בן זוגי ואני רכשנו דירה משותפת. דירה יחידה של כל אחד מאיתנו. ילדי הצעירים יותר גרים איתנו.אין לנו ילדים משותפים. שנינו הצהרנו - באופן רישמי ולא רישמי, כי כל אחד מאיתנו מוריש את חלקו (כלומר, חצי דירה), לילדיו. אם חס וחלילה, אחד מאיתנו יילך לעולמו, יכולים הילדים של בן הזוג לדרוש מכירת הדירה על מנת לקבל את "חצי דירה" ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:35, 4 במרץ 2015

  סעיף 55 לחוק הירושה קובע שבתנאים מסויימים בן זוג יורש את בן זוגו כאילו היו נשואים זה לזה. מכאן שכאשר הראשון ביניכם ילך לעולמו, יירשו את חלקו בדירה ילדיו הביולוגיים וגם בן הזוג שנותר בחיים.

  אין משמעות להצהרות שלכם ואינן בנות אכיפה.

  הדרך הנכונה להסדיר זאת היא הסכם ממון וצוואה. השקעת כסף כעת תחסוך הרבה מאוד צער וכאב וכספים בעתיד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.