מתנות שניתנו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינונת

  נשלח ע"ירינונת 22:07, 3 במרץ 2015

  אמי ז"ל נתנה עוד בחייה, מתנה לאחי הצעיר, את דירתה וציינה במפורש שאת הכספים שיתקבלו ממכירת הנכס הוא יקבל. הכל נעשה בפני עורך דין ובפני עדים. התמורה עבור מכירת הנכס נעשתה בשלושה תשלומים. התשלומים חולקו ל-3. חודש לפני התשלום האחרון נפטרה המנוחה, כך שנותר לקבל שליש מהסכום ממכירת הנכס. כיום, אחי הבכור הגיש תביעה לקבלת חלקו בשליש שנותר(כאילו אלו כספים שהותירה המנוחה). האם יש לוז זכות לתבוע כספים, שהרי הכל כבר היה רשום על שם אחי הצעיר!! תודה רינונת

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:40, 4 במרץ 2015

  תשובתי מסתמכת על העובדות שכתבת:
  לדברייך הדירה ניתנה במתנה לאח הצעיר והמתנה הושלמה ברישום. מכאן שהדירה אינה של האם המנוחה אלא של האח, כלומר הדירה אינה חלק מעזבון המנוחה. לפיכך אין לאף יורש זכות בכספי תמורת הדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.