הלכת שיתוף נכסים ו/או איזון משאבים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 17:49, 5 במרץ 2015

  הלכת שיתוף נכסים ו/או איזון משאבים - האם היא תקפה גם במקרה של מוות ? אם כן, באילו מקרים ולגבי אלו נכסים אפשר לבקש לפעול בהתאם ? מדובר על זוג שנישא בשנות ה-80

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:42, 5 במרץ 2015

  שיתוף נכסים או איזון משאבים הן "נוסחאות" לחלוקת רכוש בין בני זוג. משתמשים בהן כדי להגדיר מה שייך לכל אחד מבני הזוג ומה משותף. אחרי מות אדם, יכול בן זוגו שנותר בחיים להעלות טענה לפי אחת מנוסחאות אלו לגבי עזבונו של המנוח בכלל או לגבי נכס מסויים בפרט. מובן שיש להוכיח טענות אלו ברמת הוכחה גבוהה. פסק הדין שיינתן יגדיר את הקף עזבונו של המנוח. יש לשים לב - קביעה כזאת אינה משנה את זהות היורשים, אלא רק את הקף הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.