סחבת מנהל עזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 16:26, 11 במרץ 2015

  שלום אני יורשת 1 מתוך כמה. בימ״ש מינה 2 מנהלי עזבון 1 מטעמי והשני מטעם יתר היורשים. למעט סכום ראשוני שהועבר לי בתחילת המינוי, לא הועבר סכום בגין מכירת נכס נוסף בטענה כי מנהל העזבון השני אינו מגיב. כך גם לגבי שחרור כספים של ביטוח חיים. רק אני חתמתי על המסמכים הנדרשים ואילו יתר היורשים שהמנהל העזבון השני מטפל בהם טרם חתמו. מה ניתן לעשות? האם אפשר לפנות לבית משפט ולטעון לסחבת?האם אני יכולה לפנות לחברת הביטוח שתעביר לי את חלקי לחשבון שלי? ביקשתי ממנהל העזבון לראות את דפי הבנק של חשבון העזבוןכדי לוודא שהכל תקין וגם לא קיבלתי מענה. מהי המלצתך?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:13, 11 במרץ 2015

  מנהל עזבון אמור לפעול לטובת כלל היורשים. מנהל העזבון פועל לפי סמכויות שנתן לו בית משפט ולפי הצורך גם לפי הוראות שנותן לו בית המשפט שמינה אותו. אם לדעתך את נפגעת מהתנהגות מנהל העזבון, פני לבית המשפט שמינה אותו בבקשה שייתן לו הוראות לפעול.

  תגובה
 • 20:15, 12 במרץ 2015

  תודה על המענה המהיר. איך פונים לבית המשפט? האם אני צריכה עו״ד? או שצריך רק למלא טופס?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:05, 15 במרץ 2015

  "אני צריכה עו"ד?" - אינך צריכה אם את יודעת מה לעשות לאן לפנות וכיצד. בעקרון יש להגיש בקשה מפורטת המסבירה לשופט מה נעשה ומה לא נעשה ומה את מבקשת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.