חסימת חשבון בנק - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 10:00, 15 במרץ 2015

  אמי נפטרה לה ולאבי היה חשבון משותף . הבנק חסם את החשבון לאבי ללא הודעה מוקדמת שלחו מכתב לפני שלושה שבועות שהגיע רק ביום שישי . מה על אבי לעשות בכדי לשחרר את החשבון? כמה זמן זה אורך? עו"ד רונן גדות, הודה לך על תשובתך בהקדם. אור

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:15, 15 במרץ 2015

  ראשית יש לבדוק האם בין תנאי ניהול החשבון היה גם הסעיף המכונה "סעיף אריכות ימים". משמעותו של סעיף זה היא שכאשר נפטר אחד מבעלי החשבון יכול הבעלים האחר להמשיך ולנהל את החשבון כרגיל. אם אין סעיף כזה הרי זאת תקלה של ממש - ראוי היה שפקיד הבנק יסבו תשומת לבם של ההורים לכך כבר לפני שנים.
  בכל מקרה אם אין סעיף כזה, הבנק דורש צו ירושה מסודר ואין ברירה אלא לבקש צו כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.