הסכם ממון וצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חזי

  נשלח ע"יחזי 16:10, 15 במרץ 2015

  התחתנתי בשנית לאחר התאלמנות עשינו אני ואישתי החדשה הסכם ממון לגבי הדירות שלי ושלה כך שאין לבן הזוג חלק בדירה של השני. לגבי שאר הכספים והחסכונות הכל משותף. ההסכם מאושר בבית משפט . עשיתי צוואה בכתב לגבי הדירה שתעבור לבנותיי מנשואי הקודמות וחילקתי העתקים לבנותיי ושמתי מעטפה במקום עבודתי , שאלתי האם אני חייב להפקיד אצל רשם הצוואות. יש לנו ילד משותף השאלה האם במקרה של התאלמנות אהיה רשאי לגור בדירת אישתי עד שהילד יגיע לבגרות או שלפי ההסכם עליי לעזוב תוך חודש כמו שסוכם מאחר ואני מתגורר בדירתה ולבני יש חלק בדירה כמו שסוכם יחד עם ביתה של אישתי מנשואים קודמים. יש לציין שאני משתתף בכל הוצאות הבית כולל משכנתא שלא שלי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:58, 15 במרץ 2015

  שאלותיך נוגעות לנושאים שראוי היה להסדירם במפורש בהסכם שעשית עם אשתך, או בצוואות שעשיתם.
  אם הילד יהיה קטין בעת פטירתה של האשה יייתכן ותוכל לטעון שמגיע לו מדור בדירתה ושאתה כאביו זכאי להתגורר אתו.
  השתתפותך בהוצאות אחזקת הבית אינה מקנה לך זכויות מגורים. השתתפותך בהוצאות החזר הלוואה מובטחת במשכנתה אינן מקנות לך זכות בדירה. יש לבדוק בהסכם שלך עם זוגתך האם יש התייחסות מפורשת להשתתפות זאת בהוצאות והאם ניתן לטעון שהיא מקנה לך זכויות בדירה.
  לאורה השאלות שהעלית, ייתכן שראוי שאתה וזוגתך תעשו הסכם חדש מקיף יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.