צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 09:08, 16 במרץ 2015

  היכן עדיף להוציא צו ירושה בבית הדין הרבני או אצל רשם הירושות ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:10, 16 במרץ 2015

  יש שיקולים שונים לענין: יש אנשים שאינם חובבים את המגע עם הממסד הדתי אורתודוכסי. בקשת צו ירושה מבית הדין מחייבת מגע הדוק ונוכחות פיזית שם. בי"ד רבני מחייב נוכחות פיזית של כל היורשים בדיון עצמו. בי"ד רבני מחייב שכל הנוגעים בדבר - כלומר כל היורשים ואפילו כל הנושים של המנוח (אם יש כאלה) יסכימו לסמכותו. די שיורש אחד לא יסכים במפורש, בכתב או בעל פה כשהוא נוכח בבית הדין עצמו - כדי שלא תהיה סמכות לבית הדין. כמובן אין לבית הדין סמכות כאשר מי מהמעורבים איננו יהודי.
  אצל הרשם לענייני ירושה ההליך מתנהל ללא נוכחות פיזית של מי מהמעורבים. העל באמצעות הדואר או המחשב. אולם לרשם אין סמכויות לחרוד ממסגרת של מתן צו ירושה לפי חוק. בכל מקרה שמצריך דיון או ברור או ספק הרשם חייב להעביר לבית המשפט למשפחה. בקשת צו ירושה אצל הרשם אינה מחייבת הסכמה של היורשים או של נושים. לסמכות הרשם.
  וכעת עליך להחליט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.