זכות להמשיך להתגורר בדירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 15:59, 22 במרץ 2015

  שלום רב, שכן שלי התגורר בדירה של חברתו יותר מ-17 שנים. בצוואה היא השאירה את הדירה לילדיה ועכשיו כשהיא נפטרה הם רוצים לגרש אותו מהדירה. האם יש לו זכות להמשיך להתגורר בדירה למרות שהוא לא מוזכר בצוואה? הם לא היו נשואים אבל היו ידועים בציבור (לא ידוע לי אם יש איזה מסמך המאשר את זה). עורך הדין של הילדים אמר לו שאין לו סיכוי והזקן לא ידע אם כדאי לו לפנות לעורך דין אחר). בתודה מראש, חנה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:57, 22 במרץ 2015

  אני ממליץ לפנות ליעוץ פרטני בו תבוררנה כל העובדות וניתן יהיה לתת יעוץ מדוייק יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.