צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נתן

  נשלח ע"ינתן 12:15, 23 במרץ 2015

  אבי נפטר לפני 24 שנים ללא צו ירושה,אימי ירשה באופן מלא את חלקו בנכסים,עם פטירת אימי הוצאתי צו ירושה כמקורב יחיד בעזבון, לצורך רישום הדירה בטאבו ,הליך שהוחל לפני שנים רבות וטרם הסתיים ,נדרשתי להציג צו ירושה גם על שם אבי שאין ברשותי, שאלתי : מה ההליך הנדרש להוצאת צו ירושה לאחר 24 שנים מפטירתו,האם צו ירושה כיורש יחיד לאחר מות אימי אינו מספיק להליך הרישום בטאבו? אודה לתשובתך בנדון. בברכה נתן

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:31, 23 במרץ 2015

  אין התיישנות בירושה. כלומר החובה להוציא צו ירושה קיימת גם אם חלפו 24 שנים מפטירת המנוח. כל עוד לא הוצא צו ירושה למנוח, אין הכרזה רשמית מי הם יורשי המנוח.

  ההליך הנדרש הוא הליך רגיל של בקשת צו ירושה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.