הסכם ממון - צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 12:17, 26 במרץ 2015

  אני אלמנה החיה היום עם בן זוג. עוד קודם לחיים המשותפים חתמנו על הסכם ממון בפני עו"ד. (מה ששלו שלו, מה ששלי שלי). מאידך, יש לי 2 ילדים מנישואי ולהם ערכתי צו ירושה שעותק ממנו יש בידיהם. השאלה שלי היא: צו הירושה לא הופקד בבית המשפט ומבקשת לדעת האם זה יהווה בעיה? ואם כן, מה היא הפרוצדורה להפקדת הצו. אותו כנ"ל לגבי הסכם הממון. אגב, להבנתי מהכתבה, צו ירושה גובר על הסכם ממון. לפי כך, האם צעדי אלו יבטיחו אכן את ילדי? בברכה., אתי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:15, 27 במרץ 2015

  את ערכת "צוואה". צוואה אפשר להפקיד אצל הרשם לענייני ירושה שמקום מגורייך נמצא באזור הסמכות שלו. הפקדה מחייבת התייצבות אישית שלך בלשכת הרשם לענייני ירושה עם עותק מקורי של הצוואה (לא צילום!!) הנושא חתימות מקוריות שלך ושל העדים או הנוטריון. אין חובה להפקיד הפקדה היא שרות שמירה עדיף שבמידת מה מוסיף מעט תוקף לצוואה. אי הפקדה אינה גורעת מתוקפה של צוואה.
  כמו כן יש אגרה שניתן לשלם במקום באמצעות כרטיס אשראי.

  הסכם ממון אין מפקידים. אם אושר הסכם הממון בבית משפט למשפחה, עותק ממנו נשמר ממילא בארכיב בית המשפט.

  בעקרון צוואה והסכם ממון עוסקים בתחומים שונים. הסכם ממון מגדיר את הקף רכושו של אדם. צוואה קובעת מי יירש אותו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.