צוואה לבת יחידה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גולן

  נשלח ע"יגולן 18:36, 26 במרץ 2015

  שלום לכם. אשתי היא בת יחידה ולאביה בת נוספת מאישה אחרת. אביה נפטר לפני כ 5 שנים ונעשתה חלוקת ירושה כדין כולל עם הבת השניה שקיבלה רבע מנכסי אביה. כעת האם חוששת שאחרי מותה תבקש הבת שאינה שלה חלק מהירושה ומבקשת לבצע צוואה כדי שביתה, אשתי, תקבל את כל שאר הרכוש שאכן שייך לה. האם לדעתכם יש צורך בכך? שהרי הבת כבר קיבלה את שלה ולא ייתכן שתדרוש חלק שאינו שלה כלל. תודה רבה לכם.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:05, 27 במרץ 2015

  בעקרון אין ירושה אלא לפי קשר דם. אבל חמותך לא תהנה משלוות נפש ולכן במקרה כזה מומלץ לעשות צוואה פשוטה שמבהירה את רצונה. זאת השקעה קטנה כדי להשיג רגיעה ושלוות נפש. ייתכן שהמעשה לא יועיל, אבל אין ספק שלא יזיק.

  תגובה
 • 09:09, 30 במרץ 2015

  תודה רבה.כך נעשה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.