הסתלקות מירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעקב בר עו"ד

  נשלח ע"ייעקב בר עו"ד 15:50, 30 במרץ 2015

  שלום וברכה, נתקלתי בשאלה, יורש מתוך קבוצת יורשים אשר נכללו בצו ירושה, חתם על תצהיר הסתלקות לטובת אחד מקבוצת היורשים אשר לא נכלל בסעיף 6 לחוק הירושה. מה הדין ? האם הסתלקותו אינה תקיפה כלל וכאילו תצהירו להסתלקות לא הוגש כלל, או, האם כיוון שלא הסתלק על פי סעיף 6 לחוק, הסתלקותו נחשבת לכללית וחלקו מתחלק בין שאר היורשים הנכללים בצו הירושה ? נ.ב. המסתלק כבר לא בחיים. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:01, 30 במרץ 2015

  סעיף 6 קובע הוראות מפורשות להסתלקות. לפי לשון הסעיף אם אין הסתלקות בדרך הנקובה בו, אין הסתלקות כלל.

  אבל לדעתי מדובר בפרשנות מסמך ולכן יש לראות האם מתוכן המסמך אפשר להבין את כוונתו האמיתית של המסתלק. האם העיקר היה הסתלקותו מהירושה, או שהעיקר היה הסתלקות לטובת אדם מסויים שאיננה מותרת לפי סעיף 6.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.