מה הדרך הנוכונה ביותר להבטיח את זכויות בני בדירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 16:27, 30 במרץ 2015

  המצב הוא כזה: אני גרושה ויש לי דירה על שמי שנרכשה אחרי שהתגרשתי, ובה אני מתגוררת עם בני. שנתיים אחרי הגירושין (וקניית הדירה על שמי), הכרתי מישהו ואנו בני זוג שמתגוררים בדירה שלי. מכיוון שאני מבוגרת מבן זוגי, אני מעוניינת לדאוג לו ככל שיגיע יומי לפניו, ואני רוצה שהוא ימשיך להתגורר בדירה, אבל אני לא רוצה שהוא ימכור אותה או יוריש אותה לאחר, ואני רוצה שלאחר יומו של בן זוגי, הדירה תעבור לבני. האם לעשות זאת בדרך של יורש לאחר יורש (ס' 42 לחוק הירושה)? אם כן, מה ימנע מבן זוגי למכור את הדירה או לתת אותה במתנה כדי שבני לא יקבלה בבוא העת? איך ניתן להבטיח שבני יקבל את הדירה בבוא היום, ומצד שני להבטיח גם שבן זוגי יוכל להתגורר בה עד יומו? תודה מיכל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:57, 30 במרץ 2015

  שלום מיכל

  את צריכה ייעוץ פרטני בעריכת צוואה אישית המותאמת לך וליעדים שאת מבקשת להשיג. הפורום אינו מסגרת מתאימה לייעוץ שכזה. נא פני לקביעת פגישה ואוכל לסייע לך להגשים את יעדייך בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.