צו ירושה לאדם דמנטי שנפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 01:05, 2 באפריל 2015

  שלום מדובר באדם דמנטי שנפטר לאחר מחלה ממושכת, האישה ואחד מהבנים היו אפוטרופוסים. בת הזוג וכל הילדים חיים. יש לי כמה שאלות בבקשה. 1. חשבון הבנק של האבא שהתנהל ע"י האפוטרופוסים הוקפא ולא ניתן לבצע פעילות או לקבל מידע, מדוע זה שונה מלפני הפטירה? ומה צריך לעשות בשביל זה? 2. לאיזה צרכים יש להוציא צו ירושה? 3. ראיתי שיש אופציה לבקשה מקוונת, האם זה תקף גם במקרה של חולה דמנטי (בעצם חסוי) שהיו לו אפוטרפוסים ונפטר? 4. מה ההבדלים בין הוצאת צו ירושה בבית משפט או דרך בתי הדין הרבניים? 5. מי צריך להגיש את הבקשה? האם מספיק שבת הזוג או שזה קשור גם לילדים? 6. כמה זמן לוקח התהליך עד לקבלת צו הירושה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:33, 2 באפריל 2015

  1) ) משום שאחרי מות האדם כספו שייך ליורשיו. כל עוד לא הוצג לבנק צו ירושה אין הבנק יודע מי היורשים. הפתרון הוא הוצאת צו ירושה.
  2) צו ירושה קובע מי הם יורשיו של אדם וכיצד לחלק ביניהם את רכושו. ללא צו ירושה אי אפשר להעביר זכויות ברכושו של המנוח.
  3) בדוק ההנחיות של הרשם לענייני ירושה באתר ההוא.
  4) בקשת צו ירושה בבית דין רבני מחייבת הסכמה של כל היורשים לסמכות בית הדין ובית הדין מחייב נוכחות אישית של כולם בבית הדין. הליך בקשת צו ירושה אצל הרשם אינו מצריך הסכמה, כל אחד מהיורשים יכול לבקש וכל ההליך נעשה בהתכתבות.
  5) כל אחד מהיורשים יכול לבקש ודי באחד מהם.
  6) מספר שבועות עד מספר חודשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.