האם להעביר את הבית על שמי? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ג'ודית אליחי

  נשלח ע"יג'ודית אליחי 16:13, 4 באפריל 2015

  שלום רב, אני רכשתי לפני שנים את הבית שבו אימי הקשישה גרה ( זה בית שני שברשותי) , אך הוא רשום על שמה, לצורך אי תשלום ארנונה. ערכנו צוואה בפני 2עדים לגבי העובדה שאני "היורשת היחידה" (יש לי 2 אחים שהם מודעים ומסכימים לעובדות האלו). אני מתלבטת מה יותר כדאי : או להעביר את הבית על שמי בעודה של אימי בחיים , והאם במקרה זה אצטרך לשלם ארנונה , למרות שאימי פטורה מתשלום ארנונה ועדיין גרה בבית, או לרשת בבוא הזמן על סמך הצוואה שבידי שחתומה בפני 2 עדים, וכמה אז אצרך לשלם מיסים לפי חוק הירושה? תודה על התשובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:06, 6 באפריל 2015

  המצב אולי יותר מסובך ממה שאת חושבת. ראוי שתבואי להתייעצות עם כל המסמכים הנוגעים בדבר לפני קבלת החלטה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.