בעלות על חצי דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • פבל

  נשלח ע"יפבל 14:22, 7 באפריל 2015

  אח ואחות הם בעלי דירה חצי חצי בדירה בירושה- יש צו קיום צוואה אחות גרה בדירה הזאת ואח גר במקום אחר אחות לא מסכימה למכור , האח טרם פנה לפירוק שיתוף שאלה: האם בזמן שאח לא החליט על פירוק שיתוף מטעמי רחמנות לאחותו(מה תיקנה אחרי ), עלולה אחותו למכור את החצי דירה שלה לגורם כלשהו ולגרום לבעיה לא קטנה לאח ,שבינתיים מרחם על אחותו? אני חוזר, אחות גרה בדירה ואח גר רחוק ולא יודע מה מתרחש בדירה. מה צריך לעשות כדי למנוע מצב כזה? תודה רבה פבל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:46, 8 באפריל 2015

  לדעתי זאת שלישית שאתה שואל שאלה בגרסאות שונות לגבי אותו מצב. ראשית - תמיד האחות יכולה לדרוש פרוק שיתוף או למכור את חלקה לאחר. שנית - האח צריך להחליט מה הוא רוצה: כסף / שליטה בדירה / לעזור לאחותו?
  אחרי שיחליט מה הוא רוצה, יש לבוא ליעוץ פרטני עם מסמכי הדירה ואז ניתן יהיה לתת ייעוץ מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.