דירה שהתקבלה בירושה וחלוקתה בין האחים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 10:00, 16 באפריל 2015

  שלום רב, הוריי הלכו לעומם ועל פי צוואתם 5 ילדיהם ירשו את רכושם באופן שווה, כל אחד יירש 1/5. בעזבון ישנה רק דירת מגורים אותה מבקש אחינו הקטן לקבל ולשלם לנו את החלק שלנו בדירה. היות ומחיר הדירה גבוהה אחי צריך לקחת משכנתא כדי לרכוש את הנכס, האם במקרה כזה, מדובר בעסקה רגילה או שאפשר לעשות זאת באמצעות ויתור על חלקנו בירושה. אנחנו מעוניינים להגיש בקשות למתן צו ירושה להורים וחשוב לנו לדעת מה נכון לעשות לפני שנגיש את הבקשות תודה איתי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  06:30, 19 באפריל 2015

  אפשר גם וגם. יש השלכות לכל דרך שראי לשקלן לפני הבחירה באותה דרך, אפשר מאוד שלגבי יורשים שונים מתאימים פתרונות שונים. אלא שהפורום אינו מסגרת מתאימה לכך. נא פנו לקבלת יעוץ פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.