דירת יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 11:22, 18 באפריל 2015

  שלום מה קורה עם דירה שחלק מהיורשים רוצים למכור וכל אחד מקבל את חלקו וחלק אחר לא רוצה למכור אולי להשכיר ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  06:36, 19 באפריל 2015

  כל עוד לא ניתן צו ירושה / צו קיום היורשים אמורים לנהל את העזבון בהסכמה. בהעדר הסכמה - בית משפט למשפחה מוסמך להכריע. משניתן צו כזה והוא נרשם בלשכת רישום מקרקעין, הדירה היא דירה רגילה השייכת למספר שותפים. במקרה כזה רוב רגיל מספיק כדי להכריע אם להשכיר ובאילו תנאים . אלו כללים רגילים של ניהול מקרקעין. אבל - כל אחד מהשותפים יכול בכל עת לדרוש את פרוק השיתוף ובכך לכפות על האחרים לרכוש את חלקו או שהדירה תמכר בשלמות לאחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.