חלוקת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 10:38, 19 באפריל 2015

  שלום, דודה שלי נפטרה והיה לה קופת גמל שבו היא רשמה את שמו של אבי שהוא יהיה בעל הכסף למקרה שתמות. אבי נפטר וכעת הכסף הזה ממתין לי בבנק ונאמר לי שאוכל לפדות אותו בתנאי שאערוך "צו לקיום ירושה" לאבי. לאבי היו שני ילדים (אני ואחותי). האם ברגע שאוציא צו לקיום ירושה לאבי גם אימי תחשב לאחת היורשות של כסף זה חוץ ממני ומאחותי? אם כן מה החלק שמגיע לה ביחס לי ולאחותי? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:44, 19 באפריל 2015

  אם הבנק יעביר את הכסף ליורשי אביך, ואם אביך לא עשה צוואה, כי אז יורשיו הם היורשים לפי חוק: אשתו זכאית למחצית עזבונו. ילדיו (אתה ואחותך) יחלקו יחד במחצית השניה. אם אינכם מעונינים בתוצאה זאת ןאתם מסכימים לחלוקה אחרת, עליכם לעשות הסכם יורשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.