פגם/חוסר בצוואת עדים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 13:41, 25 באפריל 2015

  שלום רב, בצוואת עדים : 1. העדים לא אישרו שהמצווה הצהיר בפניהם שזו צוואתו, אלא רק חתם בפניהם . 2. המצווה רשם " הנני חותם על צוואתי זו ולא הצהיר שזו צוואתו ". בהנחה שסעיף 1 הנו חוסר ולא פגם בהליך ,האם בימ"ש איננו רשאי לרפא חוסר בצוואות ישנות שנכתבו לפני תיקון 11 לסעיף 25 לחוק הירושה או שמא הדבר נתון לשיקול דעתו בהסתמך על נוסח ישן/חדש ו/או לקבוע כי חוסר בהליך הנו פגם בהליך ? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  19:33, 26 באפריל 2015

  היום יש סמכות מורחבת לבית המשפט לתקן פגמים כאשר הוא משוכנע בכוונתו האמיתית של המנוח. יעוץ לגבי צוואה מסויימת מחייב בדיקתה ובדיקת נסיבות עריכתה לפני מתן תשובה.

  תגובה
 • 21:43, 26 באפריל 2015

  שלום רב,

  עו"ד שלומי נרקיס בספרו ציין , כי תיקון 11 לסעיף 25 לחוק הירושה איננו רטרואקטיבי , מכאן נובעת שאלתי.

  הבינותי מתשובתך כי אין תשובה חד משמעית.

  רב תודות לך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.