סטטוס צו קיום צוואה בבית דין רבני - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 11:48, 28 באפריל 2015

  שלום רב יש אפשרות להעביר טיפול לקיום צוואה בבית משפט אזרחי ,או בית דין רבני. האם אני צריך לבדוק את סטטוס הצוואה בשני המקומות ? כי אני לא יודע למי יועבר הטיפול ואני רוצה להגיש התנגדות. כמו כן בית דין רבני יש הרבה כמעט בכל עיר ,לאיזה בית דין פונים ,של אותה עיר ? האם ידוע לכב' איפה מפרסמים בתי הדין צו קיום צוואה ? זה חייב להיות פרסום ארצי אחרת אי אפשר יהיה לעלות על זה . תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:41, 4 במאי 2015

  סמכות מקומית של בית דין דתי לדון תלויה במקום מגורי המנוח. בנוסף - בית דין דתי אינו יכול לדון בענייני ירושה של מנוח מסויים, אלא בהסכמה של כל היורשים של אותו מנוח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.