העברת בעלות של רכב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 11:03, 5 במאי 2015

  שלום. לחמי יש תו נכה ורכב על שמו. אנו מוכרים את רכבו וקונים רכב אחר אך מתלבטים אם לרשום את הרכב על שם חמי או על בנו כדי לקבל הנחה משמעותית על אגרת רישיון לרכב. חמי כתב צוואה בה הוא משאיר את הרכב שבבעלותו על בנו. האם, במידה וחס וחלילה חמי הולך לעולמו, ההליך המשפטי להעברת בעלות של הרכב מחמי לבנו מסובך וארוך? כמה זמן לוקח תהליך כזה? האם בינתיים ניתן להשתמש ברכב? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:33, 5 במאי 2015

  העברה בירושה מחייבת צו קיום צוואה. כיוון שמדובר ברכב נכה הנמכר בהנחה רבה ממסים, יש לברר את ההגבלות והדרישות במשרד הרישוי.
  הוצאת צו קיום צוואה היא הליך מנהלי- משפטי שמשך הטיפול בו משתנה לפי לשכת הרשם לענייני ירושה או בית הדין הדתי אליו פונים היורשים . לעתים יש עומס כזה או אחר. יש הבדל בעומס בין לשכת הרשם לענייני ירושה במחוז תל אביב לעומס בלשכת הרשם במחוזות אחרים. אבל זאת תמונת מצב העשויה להשתנות מעת לעת. יש להניח שההליך יימשך מספר חודשים

  תגובה
 • 12:53, 5 במאי 2015

  תודה. ומה קורה בזמן ההליך צו קיום צוואה? האם ניתן להשתמש ברכב?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.