הכנת צוואה לילדים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • כרמית

  נשלח ע"יכרמית 16:41, 5 במאי 2015

  לפני 13 שנים נפטרה אימי, הבית הועבר לידי אבי באמצעות החתמת ילדיו כולל אותי על צו ירושה נכנסה לחיי אבי אישה חדשה וביקשנו ממנו שיכין צוואה בה הוא מעביר את הבית לארבעת ילדיו באופן שווה האם אנחנו פועלים נכון? האם צריך חתימה של בית משפט על מסך הצוואה? האם צריך עדים במעמד החתימה .. אשמח לאינפורמציה בנושא ואולי המלצה או הכוונה ממך.. תודה כרמית

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:04, 10 במאי 2015

  (1) אכן ללא צוואה קיימת אפשרות שהאשה החדשה תירש חלק בדירה.

  (2) יש מספר דרכים לעשיית צוואה: יש צוואה בפני שני עדים. יש צוואה בפני נוטריון ויש צוואה בכתב יד. לכל אחת כללים משלה . מומלץ שתבואו לייעוץ בענין הן לגבי צורת הצוואה והן לגבי תוכנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.