מילוי מקוון של בקשה לצו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 19:46, 5 במאי 2015

  שלום מילוי מקוון של בקשה להוצאת צו ירושה, בקשה עצמית ואין צוואה. 1. בסעיף: "זכויותיו המיוחדות של בת הזוג בעזבון" ישנה שאלה: האם עזבון המוריש כולל דירה? האם הכוונה לדירת המגורים של הזוג שכיום משמשת את האלמנה? 2. בסעיף "היורשים וחלקיהם בעזבון". בין שאר הפרטים יש למלא את חלקו של כל אחד מהיורשים (בת הזוג וכל הילדים) בעזבון, למה הכוונה בזה? איך מחשבים את זה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  20:07, 10 במאי 2015

  (1) הכוונה אכן לדירת מגורים של הזוג. יש לכך משמעות במקרה שאין ילדים לזוג.

  (2) סעיף 11 לחוק הירושה קובע את חלקיהם של היורשים השונים במקרה שאין צוואה. אך חלקים אלה עשויים להשתנות בעקבות פטירת יורש או הסתלקות של יורש. בעקרון בן זוג יורש מחצית והמחצית השניה נחלקת בחלקים שווים בין כל הילדים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.