מוכרים נכס מקרקעין שהתקבל בירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 14:41, 7 במאי 2015

  שלום רב, אמא שלי היא אחת משלוש יורשות (שלוש אחיות שאחת מהן נפטרה)לנכס מקרקעין. 750 מ"ר שטח שעליו נכס קטן ישן מאד. אחת היורשות נפטרה ובנה (אחד מתוך 5 אחים) מבקש לרכוש את הנכס בהסכמתן. הם סיכמו ביניהם בעפ"י כי הוא ישלם את כל החובות על הבית ואת כל המיסים החלים. לצורך ביצוע הרכישה הוא נדרש לקחת משכנתא ולכן הוא ביקש מהן לבוא לחתום על מסמך אצל עו"ד . מה עלינו עשות לפני, מה עלינו לבדוק, מה התהליך הנכון לעשות (לעת עתה עצרתי את אמא שלי ממלכת ולחתום). אודה להתייחסותך, אביטל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:11, 10 במאי 2015

  לא ניתן לענות על שאלה זאת במסגרת של פורום כזה. יש לוודא את מצב הזכויות של המוריש בנכס, יש לברר האם יש חובות עבר ומגבלות אחרות לפי דיני תכנון ובניה. יש לבדוק אם הליכי הירושה החלו או נשלמו. ויש לשים לב לתוצאות המס של הסכמות שונות. ואת כל אלה יש לעשות לפני שבכלל חותמים על משהו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.