העברת זכויות בדירה של אדם בחייו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 21:51, 9 במאי 2015

  שלום רב אמי שחולה במחלה קשה מאד עשתה צוואה שבה הורישה רק לי (יש לי עוד כמה אחים) את כל כספה ורכושה .כמו כן גם נתנה לי יפוי כח לבצע כל פעולה כיום בכספה או ברכושה כגון למכור או להשכיר את הדירה. השאלה אם אני לא רוצה להיכנס לצו ירושה , האם משפטית על פי היפוי כח אני יכול כבר כיום להעביר את הדירה על שמי שזה גם לא סותר את הצוואה, או שאני יכול רק למכור את הדירה ? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:12, 10 במאי 2015

  לשם מתן תשובה יש לבדוק מספר דברים וביניהם: האם יפוי הכח אכן מאפשר העברת זכויות והאם הוא נועד לכך וכן - מצבה הנפשי והשכלי של האם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.