כיצד מבחינת מיסוי עדיף להוריש דירה ל5 בנים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 00:35, 19 במאי 2015

  לאימי המבוגרת יש דירה צנועה וזולה. לאימי אין צוואה כך שהדירה בבוא היום תתחלק בין כל האחים. האם יש מס כלשהו אותו נצטרך לשלם? האם מבחינת מיסוי יהיה עדיף להוריש את הדירה לבן אחד ואח"כ ימכור אותה וניתחלק ביננו (היחסים ביננו טובים). אשמח לשמוע את דעתך תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:58, 19 במאי 2015

  יש שיקולים בעד ונגד ולענין זה צריך גם לבחון את מעמדה של המורישה. לא ארחיב כי אין זה שיעור במיסוי מקרקעין. ככלל יש מי שהורשה כזאת מועילה לו מבחינת מס ויש מי שהיא פוגעת בו. לפיכך יש לבחון את שיקול המס כלפי כל אחד מהיורשים בנפרד. מבחינת נוחות כמובן נוח יותר כשאחד יורש ומוכר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.