צוואה וירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • avivit

  נשלח ע"יavivit 12:57, 20 במאי 2015

  שלום רב, סבתי נפטרה לפי כשנה ולה שני בנים. אבי שנפטר לפני 5 שנים ואחיו. אין לי קשר עם הדוד ולכן איני יודעת אם השאירה ירושה. ברשותי תעודת פטירה ובדקתי אם ישנה צוואה מופקדת אך התשובה שלילית. כיצד אוכל עוד לדעת האם יש לי חלק בעזבונה? לפני שנפטרה אמרה במפורש שחצי מעזבונה יהיה שייך לדוד וחצי יהיה שייך לי ול אחותי. אשמח אם תוכלו לכוון אותי מה עליי לעשות. תודה מראש, אביבית.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:25, 27 במאי 2015

  ראשית יש לנסות ליצור קשר עם הדוד. אם יש לך בעיה, שלחי אחר במקומך או פני לעו"ד. אם לא נוצר קשר או אין תשובה, הגישי בקשה לצו ירושה. אם הדוד מחזיק בצוואה שמועילה לו יותר, יצטרך לחשוף אותה. אם יש צוואה מופקדת אצל הרשם, היא תתגלה במסגרת הליך זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.