צו קיום צוואה ורישום דירות/קבלת שכר דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מילקי וניל

  נשלח ע"ימילקי וניל 20:01, 27 במאי 2015

  אחי ואני יורשים של רכושה של אימי ז"ל. לאימי דירה בירושלים (השייכ בחציה גם לבעלה שאינו אבי) הלכתי לרשום את הדירה לפי צו קיום צוואה אך הסתבר שיש צו מניעה מהמחוזי ת"א (אחי פושט רגל אך טרם קיבל הפטר) ואיסור דיספוזיציה. הפקידה אמרה שאסור לה לעשות שום שינוי ושום רישום. היות ואני איני פושט רגל (בניגוד לאחי) מדוע אני סובל מכך? כיצד אני יכול לפתור את הענין? בינתיים הדירה מושכרת ואיני מקבל את החלק שלי בשכר הדירה. בעיה נוספת היא שחצי מהדירה (וגם עוד שי דירות) שייכת לבעלה של אימי ב-45 השנים האחרונות. יש לך רעיון כיצד אני אוכל לפתור את הענין? אגב יש עוד 2 דירות. כנראה שגם שם יש צו מניעה החוב של אחי: 450,000 ש"ח והוא מנסה להגיע להסדר חובות עם נושיו, בינתיים ללא הצלחה. האם בינתיים לא מגיע לי לקבל 1/4 מהשכר דירה? וכיצד אני אוכל לפתור את הענין עבור עצמי?

  השב
 • 14:08, 28 במאי 2015

  בה אחי ואני יורשים כל אחד 50% מהמחצית שלה ברכוש של בעלה ושלה.
  לכן בעלה אינו יורש שלה. יש לו כספים רבים משל עצמו.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:09, 28 במאי 2015

  זה רק מסבך את המצב מבחינת אחיך, כי ברור שיש לו רכוש רב וצפי לרכוש רב נוסף בעתיד וכל התמהמהות שלו בענין הסדר נושים נזקפת לחובתו. מכך גם אתה סובל.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:08, 28 במאי 2015

  עליך לפנות אל בית המשפט בו מתנהל תיק פשיטת הרגל של אחיך ולבקש מהשופט שייתן הוראות ללשכת הרישום וגם למי שמנהל את פשיטת הרגל בענין רישום הזכויות ובענין ניהול הנכסים. בגלל הליך פשיטת הרגל, יש לבית משפט זה יש סמכות ייחודית בנושא, הגוברת על סמכותו של בית המשפט למשפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.