לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מילקי וניל

צו קיום צוואה ורישום דירות/קבלת שכר דירה

אחי ואני יורשים של רכושה של אימי ז"ל. לאימי דירה בירושלים (השייכ בחציה גם לבעלה שאינו אבי) הלכתי לרשום את הדירה לפי צו קיום צוואה אך הסתבר שיש צו מניעה מהמחוזי ת"א (אחי פושט רגל אך טרם קיבל הפטר) ואיסור דיספוזיציה. הפקידה אמרה שאסור לה לעשות שום שינוי ושום רישום. היות ואני איני פושט רגל (בניגוד לאחי) מדוע אני סובל מכך? כיצד אני יכול לפתור את הענין? בינתיים הדירה מושכרת ואיני מקבל את החלק שלי בשכר הדירה. בעיה נוספת היא שחצי מהדירה (וגם עוד שי דירות) שייכת לבעלה של אימי ב-45 השנים האחרונות. יש לך רעיון כיצד אני אוכל לפתור את הענין? אגב יש עוד 2 דירות. כנראה שגם שם יש צו מניעה החוב של אחי: 450,000 ש"ח והוא מנסה להגיע להסדר חובות עם נושיו, בינתיים ללא הצלחה. האם בינתיים לא מגיע לי לקבל 1/4 מהשכר דירה? וכיצד אני אוכל לפתור את הענין עבור עצמי?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

עליך לפנות אל בית המשפט בו מתנהל תיק פשיטת הרגל של אחיך ולבקש מהשופט שייתן הוראות ללשכת הרישום וגם למי שמנהל את פשיטת הרגל בענין רישום הזכויות ובענין ניהול הנכסים. בגלל הליך פשיטת הרגל, יש לבית משפט זה יש סמכות ייחודית בנושא, הגוברת על סמכותו של בית המשפט למשפחה.

מילקי וניל

בה אחי ואני יורשים כל אחד 50% מהמחצית שלה ברכוש של בעלה ושלה. לכן בעלה אינו יורש שלה. יש לו כספים רבים משל עצמו.

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

זה רק מסבך את המצב מבחינת אחיך, כי ברור שיש לו רכוש רב וצפי לרכוש רב נוסף בעתיד וכל התמהמהות שלו בענין הסדר נושים נזקפת לחובתו. מכך גם אתה סובל.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות