• ענת

  נשלח ע"יענת 14:35, 28 במאי 2015

  אני נשואה ומעונינת לעשות צוואה . ברשותי קופת גמל קרן השתלמות וקרן פנסיה שלא רשום שם המוטבים . האם אני מציינת בצוואה למי להוריש את הכספים הללו האם לאחר מותי ויש קיום צוואה חברות הביטוח ישחררו את הכספים בהתאם למה שרשום בצוואה? או שיהיה עלי חובה לצרף מוטבים על מנת שיהיה תוקף בצוואה ? והאם כספים שיש לי בחשבון בנק על שמי בלבד ( יש לי ולבן זוגי גם חשבון משותף ) ובמידה ורוצה להוריש לאנשים מסוימים אך צריך לצייו במפורש שלא ישתמע לשני פנים .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:04, 28 במאי 2015

  כספים בקופת גמל, קרן השתלמות וקרן פנסיה אינם חלק מהעזבון לפי חוק. את יכולה לבחור בין רישום מוטבים בכל אחד מגופים אלה. המוטבים יקבלו את כספיהם עם מותך ללא תלות בהליכי הירושה. אפדשרות אחרת – לא לרשום מוטבים, אלא צוואה, אך להודיע לגופים שמנהלים את הכספים האל שאת תותירי צוואה עם הוראות לגבי כספים אלה.
  יש שיקולים בעד ונגד כל אחת מאפשרויות אלו, אך הפורום אינו מסגרת מתאימה להסברים שכאלה.

  לגבי כספים בבנק - וכן לגבי כל מרכיב משמעותי בעזבונך מומלץ לציין במפורש למי הוא מיועד על מנת להסיר ספקות. זכרי שאחרי המוות אין ביכולת המצווה להסיר את רצונו

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.