צוואה שנעלמה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 16:20, 1 ביוני 2015

  ישנה צוואה שהופקדה בבית המשפט ואף ניתן אישור לגבי הפקדתה ואף נערך דיון ראשון בנושא עקב עירעור צד שני . ופתאום נודע כי לא מוצאים את הצוואה המקורית לא בבית המשפט ולא אצל רשם הצוואות מה קורה בעיניין והאם זה באשמת בית המשפט ואיך מתנהלים כי הצד המערער באחד מטענותיו העלה אפשרות שהצוואה מזוייפת נא תשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:25, 2 ביוני 2015

  אני מניח שיש כאן אחריות של מערכת בתי המשפט לצוואה המופקדת בבית המשפט. זאת אחריות נזיקית לנזק שייגרם לצד לדיון מאבדן הצוואה המקורית ופסק הדין שיינתן בעקבות כך. צד שניזוק יוכל כנראה להגיש תביעת נזיקין נגד המדינה. הבעיה תהיה להוכיח שלו היתה הצוואה נמצאת, בית המשפט היה פוסק לטובתו.

  באשר לניהול התיק - איני יכול לענות לך. ההרכב הדן בערעור צריך להחליט איך ממשיכים ועל מי נטל השכנוע בעקבות הטענה לזיוף.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.