מימוש הסכם עזבון בבנק - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 17:15, 1 ביוני 2015

  שלום, אימי נפטרה ולא השאירה אחריה צוואה. מעבר לצו ירושה, היורשים החוקיים ערכנו הסכם חלוקת עיזבון ומנסים לממש אותו בסניפים השונים של בנק הפועלים (העיזבון נמצא בכנה סניפים).. כל סניף מתייעץ עם השירות המשפטי שלו ומסרב לבצע את הסכם העיזבון שלו כפי שחתום על ידנו (כמובן שלכל סניף יש הנחיות שונות). 1. האם הסכם העיזבון צריך להיות חתום על ידי גורם שונה מאשר היורשים (כגון עורך דין, נוטריון משרד המשפטים וכו) ? 2. האם יש חשיבות לעובדה שצו הירושה נחתם ע״י משרד המשפטים 4 חודשים לאחר שנחתם הסכם העיזבון (באחד הסניפים נאמר לנו שמכיוון שתאריך צו הירושה עדכני יותר מהסכם החלוקה, הסכם החלוקה אינו תקף)? 3. האם הנוהלעם של הבנק יכולים להיות שונים או מנוגדים לחוק במדינת ישראל ? 4. כיצד ניתן חישב מחלוקת מול הבנק כאשר הפקידים מסרבים לאפשר לנו לדבר ישירות מול המחלקה המשפטית ? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:29, 2 ביוני 2015

  הסכם חלוקת עזבון פרושו הסכמה של היורדים לחלק את העזבון בדרך אחרת מאשר קובע צו הירושה. אם זה מה שמפריע לבנק נראה, שכל שעליכם לעשות הוא לחתום על הסכם חדש לאורו של צו הירושה שניתן.
  (1) הסכם ירושה הוא בין יורשים. חתימת היורשים היא העיקר. כשאין הסכמה בין היורשים יכול בית משפט להכריע.

  (2) כן. ראה ההסבר למעלה.

  (3) לא.

  (4) מגישים תביעה לבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.